Jak skutecznie używać maski w płachcie?


Pielęgnacja koreańska i maski w płachcie w krótkim czasie zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Szybko przekształciły się z jednego z wielu trendów w nową codzienną rutynę. Wiele kobiet ceni sobie ten sposób dbania o cerę, ponieważ pozwala wydobyć z niej to, co najpiękniejsze – naturalność i blask. W tym artykule przedstawimy, jakie inne zalety ma maska w płachcie i jak ją stosować.

Jak nakładać maskę w płachcie, żeby była skuteczna?

Sekret skuteczności maski w płachcie jest przede wszystkim w jej budowie i użytych materiałach. Bawełniany lub celulozowy płatek jest nasączony w intensywnie odżywczej esencji, która posiada niezbędne do regeneracji skóry składniki. Tkanina pełni rolę nośnika serum, ale także bariery przeciwko wyparowaniu esencji z powierzchni skóry. Dzięki temu substancje odżywcze mogą głębiej dotrzeć, co ma zbawienny wpływ na kondycję cery. To pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów w relatywnie krótkim czasie kilkunastu minut. Dlatego też tak ważne jest, żeby maska w płachcie pokryła możliwie cała twarz, a następnie przygładzić palcami, żeby dobrze przylegały do skóry. W ten sposób esencja dotrze we wszystkie zagłębienia i bruzdy. Maskę należy delikatnie nakładać, żeby nie przerwać powierzchni płatka.

Zalety stosowania maseczek w płachcie

Jednym z podstawowych atutów masek w płachcie jest ich dogłębne i kierunkowe działanie. W zależności od substancji aktywnych zawartych w esencji w płachcie maseczka może mieć działanie rozświetlające, regenerujące, przeciwzmarszczkowe, oczyszczające czy ujędrniające. Ich formuła jest zazwyczaj bardzo lekka, co sprawia, że nie obciąża skóry, nie zapycha porów, a jednocześnie nie wysusza. Maska w płachcie sprawdzi się więc przy różnorodnych typach cery. W celu zobaczenia widocznej poprawy warto stosować ją regularnie, mniej więcej 1-3 razy w miesiącu. Ze względu na głęboką regenerację już to daje efekt rozjaśnionej, odmłodzonej cery. Częstotliwość nakładania maski należy jednak dokładniej dostosować  do wymagań swojej skóry.