Jak działa maska w płachcie i czym się różni od innych?


Od kilku lat w segmencie pielęgnacji trwa prawdziwa rewolucja. Na półkach sklepowych możemy znaleźć już maski, które intensywnie same się pienią lub nałożeniu mają ciekawy, metaliczny efekt, kremy posiadają cenne ekstrakty roślinne i toniki do każdego rodzaju cery. Koreańskie kosmetyki, w tym maski w płachcie, podbiły serca milionów kobiet na całym świecie. W artykule dowiecie się, na czym polega ich przewaga i dlaczego warto je stosować.

Na czym polega fenomen maseczek w płachcie?

Maska w płachcie jest wykonana płatka z bawełny, celulozy lub materiału hydrożelowego, nasączonego mocno skoncentrowanym serum odżywczo-regenerującym. W zależności od przeznaczenia maseczki, serum może mieć różnorodne właściwości. Najczęściej produkty koreańskie skupiają się na działaniu przeciwstarzeniowym, przeciwzapalnym i naprawczym. Do ekstraktów używa się zarówno wyciągów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, jak i syntetycznych preparatów do zaawansowanej pielęgnacji, żeby zapewnić kompleksowe wsparcie skóry. Sam płatek jest swoistą barierą i zapobiega wyparowaniu serum z powierzchni skóry. To sprawia, że substancje odżywcze mogą przeniknąć do głębszych warstw skóry, nie wchodząc w reakcje z otoczeniem, a sama maseczka w płachcie jest znacznie skuteczniejsza niż jej tradycyjne odpowiedniki.

Drogocenne składniki dla Twojej skóry

Wśród kobiet dużą popularnością cieszy się maska w płachcie ze śluzem ślimaka. Ta substancja ma działanie przede wszystkim naprawcze, regenerujące oraz przeciwstarzeniowe. Tak wszechstronne właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się zarówno do skóry trądzikowej, jak i na pierwsze zmarszczki. Można też spróbować produktów z ekstraktem z aloesu, awokado, róży czy kwiatu lotosu. W ciągu zaledwie 15-20 minut maski w płachcie zapewniają skórze odpoczynek i pozwalają przeniknąć wszystkim najcenniejszym substancjom. Warto samodzielnie przetestować kilka rodzajów maseczek, żeby wybrać takie, które dają najlepsze efekty.